niedziela, 11 grudnia 2011

Ikona

Po raz pierwszy zrobiłam ATC:) I już mi się spodobało! Zmieścić na tak małej powierzchni tyle różności - nie lada wyzwanie. Mam nadzieję, że się udało. Zainspirowała mnie Arte Banale ze swoją przepiękną ikoną.
Pomysł zrodził się dość szybko, natomiast z wykonaniem było podobnie jak z kartką domkową. Wyobraźnia podpowiada, że się uda... a z wykonaniem potem bywa różnie. Choć tym razem to też praca, którą wykonałam od początku do końca tak jak wymyśliłam i niczego nie zmieniałam w trakcie. A z tym różnie bywa... ;)
Ikona to Matka Boska Gruzińska - oryginalna rosyjska ikona pochodzi z XVIII wieku. Troszkę o ikonach poczytałam tutaj - znajdziecie tam przepiękne ikony w wykonaniu Malwiny Wójcik. I to właśnie zdjęcie jej ikony pozwoliłam sobie oscrapować.
Samą postać Matki Boskiej nakładałam warstwami, nie wiem czy udało się to uchwycić na zdjęciach. Aureole zostały potraktowane crackle accents kilka razy. Tło to arkusz przylepnego złotego papieru, którego nie używałam od jakichś 5 lat, a tutaj przypasował. Obramowanie powstało z patyczków szaszłykowych i złotej nici. Baza to Kapuśniaczek 05 z GP, którego potraktowałam brązowym cienkopisem, akrylówką, tuszem, perełkami w płynie i perfect pearls. Ozdoby to dekory gwiazdki - mój ostatni poznański targowy nabytek z UHK.
Zgłaszam ikonę na wyzwanie u Scrapujących Polek ATC#11 - 7.12 - 13.12 - Tydzień Inspiracji Świątecznych - IKONA. A że już wiem, komu ją sprezentuję pod choinkę - zgłaszam też na wyzwanie Scrapek.pl: Wyzwanie nr3 - PREZENT POD CHOINKĘ
I jak tu wybrać zdjęcia... skoro co ustawienie, to inne barwy i kolory wychodzą:) Ostrzegam! Dużo zdjęć!

Dziękuję za wszystkie ślady swojej obecności, które tutaj pozostawiacie:) Słonecznej niedzieli!!!

10 komentarzy:

Po prostu Asia pisze...

wow! za ikonami nie przepadam, ale ateciak jest świetny!

Caro-ART pisze...

Mrrrr... cudo :)

Maggie pisze...

..o kurczeee - piekna jest :D

Arte Banale pisze...

O rany!!! Świetna praca, kapitalna!!! Pomysł na tą złotą ramkę- mistrzostwo. Urzekają mnie też zdobienia na zewnętrznej ramie. Całość naprawdę fantastyczna. Bardzo się cieszę, że się dałaś skusić:)

Justyna Krzyżak pisze...

Aniu,komentarz zostawiłam już na Polkach:) tu się powtórzę: WSPANIAŁA praca.

Barbara pisze...

cudna...niczym prawdziwa ikona ze sklepu z dewocjonaliami.Dziękujemy za udział w wyzwaniu scrapka.pl.pozdrawiam

Klaudia/Kszp pisze...

Cudna, brak mi słów! Coś pięknego :)

ArtMagda pisze...

wow,ale piękna.........

Edi-th pisze...

piękna... cudnie się prezentuje :)

niebezpiecznie natchniona pisze...

Udał Ci się uchwycić wyjątkowy klimat w tej pracy.

Z okazji tych zbliżających się wielkimi krokami świąt, życzę Ci samych wspaniałych chwil, przepełnionych zapachem mandarynek, choinki i pierników. Niech te kilka wolnych dni, gdy można się spotkać z bliskimi osobami pozwoli na doładowanie energetyczne na cały rok. Pozdrawiam.