poniedziałek, 3 września 2012

Stara szkatułka...

... znaleziona na strychu. Czas ją nadgryzł swym zębem, w środku jest w nieco lepszym stanie, bo w końcu skarby miała w całości chronić i przechować przez lata... 


   
W każdym bądź razie bardzo się starałam, żeby tak to wyglądało. Najpierw szkatułkę potraktowałam białą akrylówką, następnie obkleiłam brązowym Kapuśniaczkiem 3 z GP, poczekałam aż wyschnie, pościerałam, poniszczyłam, potuszowałam trzema rodzajami tuszy, potem nakleiłam warstwę papieru Little Black Dress - drama mod, znowu poniszczyłam, potuszowałam. Na brzegu wieczka naklejona koronka, w środku na dnie papier z GP  - Lekcja Miłości 2. Zawiasy wyglądały na zbyt nowe, więc też je trochę poniszczyłam. Szkatułkę zgłaszam na Diabelski Młyn - Diabelskie Wyzwanie z Konstancją8, miało być w stylu vintage, starociowo, sentymentalnie. Zdjęcia ze wszystkich stron, więc dużo ... :)Na początku wyglądało to mniej wiecej tak, jak na zdjęciu poniżej. Mniej więcej, bo tak bardzo się natchnęłam na postarzanie, że zapomniałam zrobić zdjęcie. Więc pstryknęłam dziś zdjęcie podobnej.


Pozdrawiam :)

"Wiesz co jest naj­większą tra­gedią te­go świata? Ludzie, którzy nig­dy nie od­kry­li, co nap­rawdę chcą ro­bić i do cze­go mają zdol­ności. Sy­nowie, którzy zos­tają ko­wala­mi, bo ich oj­co­wie by­li ko­wala­mi. Ludzie, którzy mog­li­by fan­tastycznie grać na fle­cie, ale starzeją się i umierają, nie widząc żad­ne­go in­stru­men­tu mu­zyczne­go, więc zos­tają oracza­mi. Ludzie ob­darze­ni ta­len­tem, które­go nig­dy nie poz­nają. A może na­wet nie rodzą się w cza­sie, w którym mog­li­by go od­kryć."
Terry Pratchett
-----------------------------------------------------
Dopisek z dn. 16.09.2012
Szkatułka została wyróżniona na Diabelskim Młynie przez Konstancję wraz z trzema innymi świetnymi "starociowymi" pracami. Dziękuję!
Możecie to sprawdzić TUTAJ.
Dziekuję za Wasze przemiłe komentarze :)


13 komentarzy:

Peninia / Gosia pisze...

Ach jaka piękna ta szkatułka...bardzo bardzo mi się podoba. Jest cudowna:))Masz wielki talent i zdolności:))


Ślę słoneczne pozdrowienia i uśmiech serca pozostawiam*
Peninia ♥

http://peniniaart.blogspot.com

Maggie pisze...

cudeńkoo :D

Anna Zaprzelska pisze...

Wow!!! Niesamowita przemiana!

Karmeleiro pisze...

jak prawdziwie, stara szkatułka!

Mariusz Gierszewski pisze...

OMG. Jestem w ogromnym szoku. Przepiękna Twoja szkatułeczka. Zamawiam ją do swojej domowej kolekcji ;-) a jest ich chyba już 17. Pozdrawiam i zapraszam do siebie :)

Boei pisze...

Piękna! Śliczny wzór papieru:)

AgnieszkaRC pisze...

Fenomenalna:) ja też taką chcę :D
Pozdrawiam

Chasia pisze...

Swietna!! Wlasnie dostalam taka szkatulke i szukalam pomyslu na jej "przetworzenie" i upiekszenie. I dzieki Tobie mam juz idee!!!

zatenka pisze...

Przepiękna szkatułka. Pozdrawiam

pomieszane-poplątane pisze...

Piękna. Brak mi słów :)

Noami pisze...

o rany !!! ona jest cudowna!!!
dzieki ze ja dodalas do DW i ze moglam ja zobaczyc :)
:*

Mirella pisze...

wow, cudna!

Ala M. pisze...

serdecznie gratuluję wyróżnienia, szkatułka wygląda wspaniale!!!